מאת: toffee
תאריך: 20/12/2005 שעה: 08:46
סינגלים - מוטי פנאן VS. גוטל בוטל
ואפצח בוידוי קטן: אני לא ממש מכיר את קבוצת גוטל בוטל. אף פעם לא ראיתי אותם בהופעה (עדיין) וגם לא שמעתי שירים קודמים שלהם. עכשיו מוטלים לפני שני סינגלים חדשים שנראים ביתיים, מחתרתיים וחתרניים במיוחד, עם עטיפת הנייר שלהם וההדפסה שנראית כמו במכונת כתיבה של פעם. נתי אורנן, שהוא הכותב והזמר של הקבוצה, אחראי לשני מופעים שכל אחד מהם שלח סינגל שייצג אותו: מופע החיים של מוטי פנאן ומופע החיים של גוטל בוטל, שרצים במקביל כבר כמה שנים ומבטיחים בקרוב מופע שלישי.

בכמה שמיעות ראשונות אי אפשר כמעט לדמיין שני טיפוסים שונים יותר מאשר מוטי פנאן וגוטל בוטל, אם אפשר בכלל לנסות לאפיין אותם לפי השירים שמייצגים אותם. "רוצה ללכת" מציג שיר רוק אטי, קצת כבד, אגרסיבי בפינות, קצת מפחיד אפילו, לא חושב שהייתי רוצה להיפגש עם הטיפוס הזה באיזה מועדון מבודד (למרות שיש סיכוי שהוא אוהב את הפליינג בייבי אז אולי יהיה לנו על מה לדבר). לעומתו "אנימטור (גרסת מועדונים)" הוא האנטי תזה המוחלטת לגמרי - מוזיקה אלקטרונית מהירה, חזקה, פרועה ובטוחה בעצמה ששולחת כבל חשמלי ארוך עד הגל החדש ואפילו הPאנק של שנות השמונים המוקדמות מאד, עם טקסט אנרכיסטי וחסר כללים, והרבה רעיונות מוזיקליים יפים.

אני ממש מקווה שמוטי פנאן וגוטל בוטל הם לא אותו האדם, אחרת מדובר בפיצול אישיות ממש קשה. אני גם מניח שצריך לשמוע (ולראות) את השירים האלה בתוך הקונטקסט שלהם, למרות שבכל מקרה, גם כשהם לעצמם הם עוברים טוב ולא נשמעים מנותקים. בניגוד לאוירה הביתית שהעטיפות משדרות, השירים נשמעים מופקים בצורה מאד מקצועית, עם תוספות תומכות של כלים אלקטרוניים או חיים (צ’לו וחליל, למשל), ונראה כאילו המוזיקה אינה דבר משני במופעים האלה.

קבוצת גוטל בוטל - רוצה ללכת / אנימטור (גרסת מועדונים)

קישור למקור